• GÜNÜBİRLİK AYDER TURU

   

  Bir ayder yayla turunda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız. Yaklaşık 9 saat sizlerle beraber olacağız bu 9 saat içinde kendinizi yenilenmiş, keyifli, enerjik ve huzurlu hissedeceksiniz. Rize günübirlik tur

   

   

  Ayder Zilkale Turumuz Kişi Başı - TL

  GÜNÜBİRLİK AYDER TURU İLETİŞİM 0538 700 53 83

   

  NOT: Günübirlik Turlarımız Rize ve Trabzon Kalkışlıdır. Trabzon Kalkışlı Tur Fiyatı ve Bilgisi İçin bizlere ulaşın.

  Kalkış Saati: Rize'den: 08.00 - 17.30

  Trabzon'dan: 07.00 - 18.30

  Tel No: +90 552 456 50 53

  AYDER TURUNA NASIL KATILABİLİRİM?

  Yapmanız gereken şey 0552 456 50 53 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak. Tura katılmadan 24 saat öncesine kadar acentamıza uğrayarak ücretinizi ödeyebilirsiniz veya eft/havale/ mail order ile ödeme imkanı sunuyoruz sizlere. İptal durumunda 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz yeterli aksi halde iptal iade yapılmamaktadır. Unutamayacağınız anılar ve fotoğraf kareleriniz olacak turlarımızda sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyarız..

  • Tur Başlangıç Saati : 09:00

  • Tur Bitiş Saati : 18:00

  Turumuza Dahil Olanlar

  • Ulaşım

  • Rehberlik Hizmeti

  • Müze girişleri ve Ören Yeri Girişleri

  Turumuza Dahil Olmayanlar

  • Ayder Milli Park Giriş Ücreti

  • Yemek

  Güvenilir kesin hareketli günübirlik turlarımızdan saat 9′da rize merkez kalkışlı Ayder Zilkale Turu‘muzda ilk durağımız Osmanlı Köprüsü Şenyuva Köyü oluyor, isteğe bağlı ziplayn keyfi isteyenler 15 tl karşılığında bu adrenalını yaşayabilir. Sonrasınaki durağımız Zilkale ve Pokut Şelalesi oluyor. Son olarak Ayder Yaylası’na varıyoruz. Yaklaşık 9 saat sizlerle beraber olacağız bu 9 saat içinde kendinizi çok keyifli enerjik ve huzurlu hissedeceksiniz.

  Sizlere hazırladığımız ufacık hediyelerle turumuz müzik eşliğinde başlıyor. Sırasıyla Çayeli , Pazar ilçelerini geçtikten sonra Ardeşen’e varıp Çamlıhemşin yoluna sarpmak üzereyken Fırtına kenarının yanına bulunan Rize’nin simgesi haline gelen muhteşem Atmaca Heykeli önünde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

  Molamızın ardından Çamlıhemşin ilçenin olan ve turumuzun ilk durağı olan Şen Yuva Köyüne gitmek için yol alıyoruz . Şen Yuva Köyü ; köyün eski kahvesi restore edilerek Kahve Çinçiva adinda dinlenme,yeme içme merkezi haline getirilmiştir. ” Sevdaluk ” dizinin bu köyde çekilmiştir. Sevdaluk dizisine damga vuran kemer köprüye geldikten sonra bol bol anı biriktirmeyi unutmayın.

  Şenyuva Köyü

  Fırtına deresi üzerinde bulunan Şenyuva köprüsü bir kemer köprüdür.Kemer köprüsü denmesinin sebebi kemeri aldırmasından gelir ve tek gözlüdür. Köprü 1696 Yılında yapılmıştır.Kemer köprünün üstünden yürümek bambaşka bir his uyandırıyor size hele ki fırtına deresi ayaklarının altındaysa.El değmemiş doğasıyla Şenyuva köyü tamamen doğanın insana sunduğu hediye desem yalan olmaz sanırım.

  Zil Kale

  Rize’nin en büyük 2. kalesi olan Zil Kale’ye doğru yol alıyoruz.Zil Kale’yi gördüğünüzde büyülenmemek elde değil muazzam bir konumda olan Zil Kale deniz seviyesinden 750 Metre yüksekliğindedir.Zil Kale giriş ücreti yetişkinler için 2,5 TL çocuklar içinse ücretsizdir.

  Osmanlı dönemindeki adı Zir Kale olup “aşağı kale” anlamına gelmektedir. Kalenin ilk kez Rize kalesi ile eş zamanlı olarak 5 – 6. yüzyıllarda ahşap bir yapıyla inşa edildiği tahmin edilmekte. Taş zeminli mevcut kale 13. yüzyılda yapılmış.

  Bizans döneminde doğu yönünden gelebilecek tehlikelere karşı bir gözetleme kalesi olarak kullanılmış. Osmanlı döneminde ticari ve askeri açıdan önemli olan doğu yolunun gözetlenmesi ve ticaret kervanlarının konaklaması amacıyla hizmet etmiştir.

  Kale-i Bala, Ciha Kalesi, Pazar Kız Kalesi ve Rize Kalesinden oluşan dört önemli haberleşme merkezi arasında kilit noktada yer almaktadır.

  Palovit Şelalesi

  Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biridir. 15 metre yükseklikten köpük köpük çağıldıyor . Şelalenin yanına doğru gitmeye çalışırken yanına mutlaka yağmurluk almayı unutmayın 100 Metre ötesinden bile ıslanabilirsiniz.Tabi Palovit Şelalesinde islanmak keyif vericidir mutlaka ıslanın.

  Ayder

  Ayder Yaylamıza güzel bir fotoğraf ile paylaşayım bur görüntüyü orada canlı canlı yaşayabilirsiniz.

  Muazzam bir doğası ve inanılmaz bir havası var bol bol oksijen depolayabilirsiniz.Eşsiz güzelliğinin yanında kaplıcaları ile yurt dışından bile turist çekiyor.

  Ayder Yaylamızda yemek molası veriyoruz burada yöresel yemeğimiz olan Muhlama yiyebilir veya fırtına deresinde tutulmuş organik alabalığı organik tereyağımızla beraber yiyebilirsiniz.

  Kaynak: https://rizetours.blogspot.com/2017/09/gunubirlik-ayder-turu.html


 • Commentaires

  1
  Merk karamahmut
  Vendredi 3 Juin à 23:10

  Böylesi bir güzellik hiçber yerde görnedim kiymeyini bilmek gerek, yeterli ilgiyi göstermek gerek ayder turu çok eğlenceli geçti.

  2
  Nesrin Maltepe
  Vendredi 3 Juin à 23:11

  Bayramda ailece planladığımız ayder turu hepimize açısından çok eğlenceli oldu zaten koronavirüs hastalığı hayatlarımızı monotonlaştırdı epeyce atder harika doğasıyla bizlere yaşam zevkini tekrardan aşılamış oldu, katkılarından dolayı acente yetkililerine de ayrıca çok teşekkür ederiz.

  3
  Zuhal Konoklar
  Vendredi 3 Juin à 23:11

  Güzel bir ayder yaylası gezisi gerçekleştirdik yine her seferinde olduğu gibi hayran kaldık.

  4
  Neslihan Küçükaydın
  Vendredi 3 Juin à 23:12

  Ayder kaçkar dağlarının muhteşemmm manzarası ve mükemmel temiz havası aşık olunası yer, her mevsim ayrı güzel havası suyu ayrı güzel çok eğlenceli bir tur geçirdik rehberimize firmamıza çok teşekkür ediyoruz.

  5
  tuğrul menteşe
  Vendredi 3 Juin à 23:12

  Son yıllarda Ayder yaylasının tesisleştiğinden bahsediliyordu, evet çok fazla otel,pansiyon, dükkan vardı ama yine de bu yerleri görmenin güzelliği daha farklı diye düşünüyorum. Gelintülü şelalesinin olduğu kısımlar harikaydı.Nitekim eğlenceli bir ayder yayla turu geçirdik emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

  6
  Behice Yakınoğlu
  Vendredi 3 Juin à 23:13

  Ayder turumuz yağmurlu geçti ama yine de bu mühteşem havayı solumak bize yetti teşekkürler.

  7
  saine kalay
  Vendredi 3 Juin à 23:13

  çok eğlendik sosyal mesafe de iyiydi başka bir tur gezisinde görüşürüz.

  8
  Melike Davran
  Vendredi 3 Juin à 23:14

  doğası havası kokusu bir harika ayder yaylası insanın ufku açılıyor buraya gelince yenilendik resetlendik adeta herşey için teşkkür ederiz…!

  9
  Sanem Maltepeli
  Vendredi 3 Juin à 23:15

  Konaklamalı ayder yayla turumuz 3 güm sürdü ayder viy tur olarak arkadaşlarla kararlaştırıp karar verdik yabancı olsun istemedik.Çk eğlendik konaklama yaptığımız otel çok temizdi personel ilgiliydi.Gerek tur rehberimiz gerekse şöförümüz eğlenceli ve güleryüzlü insanlardı çok teşekkür ediyoruz.

  10
  sabiha erkmen
  Vendredi 3 Juin à 23:15

  Bence mutla görülmeli yerlerden biri ayder yaylası, uygun fiyatlarla yemek yiyebileceğiniz yerler mevcuti geceleri bayağı serin geçiyor, kaçkar dağlarının muhteşemmm manzarası ve mükemmel temiz havası bizleri adeta büyüledi.Acente yetkililerine güleryüz ve anlayışlarından dolayı teşekkür ederim.

  11
  Sami Yolgider
  Vendredi 3 Juin à 23:17

  Dünyada bazı bölgeleri gezme imkanım oldu, ayder yaylasının doğasını hiçbir ülkede görmedim çok güzel bir ortam adeta cennet çok güzel bir günübirlik ayder turu geçirdik acente sorumlularına güleryüzlerinden dolayı çok teşekkür ederim.

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :